Пам'ятка

Три фактори успішного заробітку в Польщі

Вищі зарплати, можливість працювати  без робочої візи, відносно близьке територіальне розташування, кращий соціальний захист тощо – це основні причини, через які наші співвітчизники вирушають на заробітки у Польщу. 
Цю інформацію ви можете завантажити за посиланням тут .

1. Основні способи працевлаштуваня

Перший спосіб– через агенцію праці, яка гарантує офіційне працевлаштування: по приїзді Вас одразу влаштовують на роботу і надають житло.
Другий спосіб– Ви їдете на роботу за рекомендацією родичів або знайомих, але тоді гарантією стають лише слова вашого знайомого.
Третій спосіб – самостійний пошук за допомогою інтернету, де пропонують роботу. Він найдешевший, але затратний з точки зору часу. Тут Вам, щоб не помилитися і не наразити себе на неприємності, потрібна інтуїція і наполегливість, бажане знання польської мови та основ трудового законодавства Польщі.
Четвертий спосіб - коли роблять «липове» запрошення для перетину кордону (вартує до 3000 грн.), але роботи в Польщі по ньому немає.
П’ятий спосіб - перевізник перевозить Вас через кордон (в якості туриста) для нелегальної, частіше всього сезонної роботи з постійним страхом бути затриманим поліцією і депортованим.
Тому, щоб гарантовано не бути ошуканими, варто звертатись в агенцію праці (перший спосіб), яка має ліцензію Міністерства соціальної політики України. Агенція праці опрацює Ваші документи, виготовить запрошення на роботу від роботодавця  на підставі біометрії  або для отримання робочої візи, допоможе в оформленні документів, підготує житло, робочий одяг, організує проходження медичного огляду, навчання з техніки безпеки тощо.

2. Переїзд через кордон

При перетині кордону потрібно пройти два види контролю – митний та паспортний. Це необхідно зробити як зі сторони України, так і зі сторони Польщі. Перевіряючи паспортні дані, прикордонники обох держав можуть попросити у Вас назвати дату народження, своє прізвище та ім’я, місце народження чи місце проживання,  попросити пред’явити страховку та документ, що підтверджує, причину в’їзду/виїзду, а також грошові кошти. Якщо Ви маєте запрошення на роботу, то повинні чітко назвати куди і на яку роботу їдете. На митному контролі йде перевірка Вашого багажу на предмет перевезення заборонених продуктів і речей, чи перевищення їх дозволеної кількості.
  
2.1. Що потрібно мати з собою при перетині кордону

Перш за все потрібно мати з собою документи.  Закордонні паспорти бувають двох видів: звичайного зразка (з візою) або біометричний (віза не обов’язкова). Тому тут можуть бути різні варіанти:
1. Якщо у Вашому закордонному паспорті відкрита робоча віза, то ви повинні крім паспорта пред’явити запрошення на роботу (т.з. «освядчення») і страховку.
2. Якщо Ви перетинаєте кордон з біометричним паспортом без візи, але маєте запрошення на роботу - то пред’являєте його також і страховку.
3. Якщо Ви перетинаєте кордон з біометричним паспортом без візи і запрошення на роботу (в якості туриста), то теж повинні мати страховку. Але тоді польські прикордонники запитують про наявність з собою достатньої суми коштів для проживання на час запланованої поїздки. Якщо запланований термін перебування на території Польщі  до 3 днів,  то Ви повинні володіти фінансовими засобами, необхідними для покриття витрат на проживання, харчування, пересування територією Республіки Польща, в розмірі не менше 500 злотих,  або еквівалент даної суми в іноземній валюті. Ви повинні бути готові до того, що Вас попросять ці кошти пред’явити.
  
2.2. Що можна і що не можна брати з собою при перетині кордону

Можна перевозити: випічка, хлібобулочні вироби, солодощі, крупи, олію, чай, каву, цукор, овочі, фрукти, воду та інші безалкогольні напої, дитяче харчування.
Не можна перевозити: мясо, сало, ковбасні вироби, молочні продукти, картоплю.
При виявленні свідомо схованої забороненої до ввезення на територію Польщі продукції Ви можете отримати штраф з конфіскацією даної продукції або навіть анулювання візи та депортацію з ЄС на термін від 6 місяців до 5 років.
  
3. І ось ви прибули в Польщу…

Якщо ви прибули самостійно і не маєте конкретного місця роботи, то мусите покладатись лише на себе.
Якщо ж прибули до роботодавця організовано, скажімо через агенцію праці, то спочатку відбувається поселення, другого дня - медогляд, інструктаж з техніки безпеки, видача спецодягу (якщо потрібно) і лише після цього вас допускають до роботи.
Важливо відразу правильно налаштувати побут і харчування. Деякі роботодавці годують працівників один-два рази в робочий день безкоштовно. Якщо ж цього немає, то доведеться самому готувати їжу. Для цього в місцях проживання (гуртожиток, квартира, хостел тощо) є кухні, обладнані плитками, холодильниками та ін. І хоча продукти харчування в Польщі дешевші, ніж в нас – можна ще й тут заощадити. В супермаркетах (наприклад, Biedronka) знайдіть безкоштовні рекламні газетки і візьміть їх із собою. В цих рекламках вказані різні акції. Вам залишається лише відстежити час їх проведення та прийти на закупи. Скажімо, одного дня взяли ковбасу, масло і хліб зі знижкою, наступного дня - йогурт, сир і горішки тощо. Загалом, в середньому на одну людину, для того, щоб прохарчуватися вистачає 250 злотих на місяць.

Будемо дуже раді, якщо ця інформація дасть Вам можливість не помилитися і забезпечить правильний вибір способу працевлаштування, допоможе безпроблемно перетнути кордон. А наша Агенція праці гарантовано забезпечить Вам успішне працевлаштування у надійних роботодавців та хороші заробітки.

Контактні телефони:

050-140-55-47, 098-724-44-98, 050-924-26-57, 068-539-06-70

          Блог:    www.big-job4you.blogspot.com
Сайт:    https://agenciyapraci.co.business

          E-mail:  agenciapraci@meta.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар